2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ


Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε στις 20 & 21/4/2013, το 2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πολεμικών τεχνών στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολίχνης στην Θεσσαλονίκη. Η διοργάνωση έγινε από την Ελληνική Ομοσπονδία Πολεμικών Τεχνών (Ε.Ο.Π.Τ.), τον ΑΣ.Γ.Α.ΓΟΥ ΣΟΥ ΚΟΥΑΝ και τον ΔΗΜΟ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ Έλαβαν μέρος 600 περίπου αθλητές και 65 σύλλογοι.

Πραγματοποιήθηκαν κατηγορίες φορμών, κάτα, τούλ, πούμσε, τεχνικών αυτοάμυνας άοπλων και με όπλα, εκπαιδευτών αυτοάμυνας, στοχομαχίας, σκιαμαχίας, ημιεπαφής, ελαφράς επαφής, πλήρης επαφής, χαμηλών λακτισμάτων , τάι μπόξινγκ, μάχης ρίψεων και κλειδωμάτων και μικτής μάχης. Όλα κινήθηκαν ομαλά, με σύντομη ροή, χωρίς ταλαιπωρία και καθυστέρηση.

Κατά την διάρκεια των αγώνων έγινε και εντυπωσιακή επίδειξη από την ομάδα του GREEK CENTER OF REAL AIKIDO με προπονητή τον Α.Βαγιόκα.

Οι σύλλογοι που έλαβαν μέρος ήταν: Α.Σ.ΜΥΓΔΟΝΙΑ(ΜΥΓ), Α.Ο.ΒΟΥ ΣΟΥ ΚΒΑΝ(ΑΟΒ), Α.Ο.ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ(ΚΕΝ), Α.Σ.ΑΙΝΕΙΑΣ(ΑΙΝ)Α.Σ.Σ.Δ.Π.Τ.Η ΔΙΑΠΛΑΣΗ(ΔΙΑΠΛ), Α.Σ.ΠΑΛΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ(ΠΑΛ),Α.Σ.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΤΣΑΝΤΟ(ΚΑΛΛ),Α.Σ.Ν.ΚΡΗΝΗΣ(ΚΡΗΝ), Α.Σ.ΤΡΙΛΟΦΟΥ(ΤΡΙΛ), Α.Σ.ΔΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ(ΔΙΑΣ-Σ), Α.Σ.ΔΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ(ΔΙΑΣ-Θ), Α.Σ.Π.Τ.ΦΟΙΝΙΚΑΣ(ΦΟΙΝΙΞ), Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ-ΚΟΡΔΕΛΙΟ(ΚΟΡ), Α.Σ.ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΠΟΛΕΜ. ΤΕΧΝΩΝ(ΠΑΡ), Α.Π.Σ.ΕΛΠΙΔΑ(ΕΛΠ), Α.Σ. ΚΙΚ ΤΑΙ ΜΠΟΞΙΝΓΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ(ΤΑΙ), Α.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ(ΚΙΑΤ), Α.Σ.ΥΕ SAU ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(ΚΑΛ), Α.Σ. ΑΡΜΑΓΟΣ(ΑΡΜ), Α.Σ.Σ.Κ.ΟΛΥΜΠΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ(ΟΛΥΜ), Α.Σ.ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ Α.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ(ΜΥΡ), Α.Σ.ΚΙΚ ΜΠΟΞ ΣΙΝΤΙΚΗΣ(ΣΙΝΤ), Α.Σ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΦΑΛΑΓΓΑ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ(ΦΑΛ),Α.Σ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ(ΦΚΑΣ), Α.Σ. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ(ΣΗΜ), Α.Σ.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ(ΚΑΛ), Α.Σ.ΕΔΕΣΣΑΣ(ΕΔΕΣ), Α.Σ.ΓΣΚ Ο ΜΑΧΗΤΗΣ ΡΟΔΟΥ(ΡΟΔ), Α.Σ.ΤΚΝ ΦΛΟΓΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (ΦΛΟΓ), Α.Σ.ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ(ΑΛΠΜ), Σ.Π.Α.ΚΡΗΝΙΔΕΣ Ν.ΚΑΒΑΛΑΣ (ΚΡΗΝ), Α.Σ. POWER CENTER (POW), Α.Σ.ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ (ΑΠΟΛ), Α.Σ. ΣΤΑΥΡΟΥ (ΣΤΑΥΡ), Α.Σ. FORUM (FOR), Α.Σ.ΕΡΜΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (ΕΡΜ-Β) Α.Σ.ΕΡΜΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (ΕΡΜ), Α.Σ.Μ.Α.ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ.Γ), Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΚΑΣ), Α.Σ.ΓΟΥ ΣΟΥ ΚΟΥΑΝ (ΓΣΚ), Α.Σ Ο ΠΑΜΜΑΧΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ (ΠΑΜ), Α.Σ. ΑΘΛΟΥΜΕΝΟΣ ΜΑΚΕΔΩΝ (ΑΜΑΚ), Α.Σ.ΣΑΟΛΙΝ ΓΟΥ ΚΟΥΝΓΚ Ν.ΕΛΛΑΔΟΣ (ΝΕ), Α.Σ.ΣΑΟΛΙΝ ΓΟΥ ΚΟΥΝΓΚ ¨ΦΙΔΙ ΓΕΡΑΝΟΣ (ΦΔ)¨, Α.Σ.ΑΡΤΕΜΙΔΑ (ΑΡΤΕ), Α.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ¨ΑΝΕΜΟΣ¨ (ΑΝΕΜ), Α.Σ. ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ ΛΑΡΙΣΑΣ(ΛΑΡ), Π.Σ.ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ ΤΑ ΓΕΡΑΚΙΑ(ΓΕΡ), ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ(ΑΕΚ), Α.Σ. DRAGON ΚΥΠΡΟΥ(ΚΥΠ),GREEK CENTER OF REAL AIKIDO, Α.Σ.ΠΟΓΚΡΑΔΕΤΣ ΚΟΥΝΓΚΦΟΥ ΑΛΒΑΝΙΑ (ΑΛΒ), Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ(ΠΗΓ), Α.Σ.SOGUN ΦΛΩΡΙΝΑΣ (SOG), Α.Σ.ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ ΠΑΙΟΝΙΑΣ (ΠΑΙΟΝ), Α.Σ.ΠΑΜΜΑΧΟΝ (ΠΑΜ/ΟΝ), A.Σ.ΚΑΣΣΑΝΔΡΟΣ (ΚΑΣΣ),Α.Σ.ΜΑΞΙΜΟΥΜ(ΜΑΞ), A.Σ.Π.Τ.ΤΙΓΡΗΣ ΔΡΑΚΟΣ (ΤΙΓ-ΔΡΑΚ), ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΤΚΝ ΣΟΥΦΛΙΟΥ(ΣΟΥΦΛΙ), Α.Σ.ΜΕΤΕΩΡΩΝ (ΜΕΤ), GYM(GYM), Α.Σ.ΠΕΤΡΑΙΚΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ(ΣΚΥΔ), Α.Σ.ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (ΔΡΑΜ).

Οι σύλλογοι ήταν από την Θεσσαλονίκη, τον Λαγκαδά, Α.Βασίλειο, Ν.Μηχανιώνα, Περαία, Σέρρες, Δράμα, Έδεσσα, Σκύδρα, Σουφλί, Φλώρινα, Κατερίνη, Σιδηρόκαστρο, Ξυλόκαστρο, Αθήνα, Κιάτο (Ν.Κορινθίας), Ν.Μουδανιά, Κασσάνδρα (Χαλκιδικής), Σήμαντρα (Χαλκιδικής), Ν.Καλλικράτεια, Αξιούπολη, Ωραιόκαστρο, Ρόδο, Σταυρό, Ν.Απολλωνία, Πύργο, Αμαλιάδα, Λάρισα, Καστοριά, Κρηνίδες Καβάλας, Κύπρο και Αλβανία.

Οι εκπαιδευτές που έλαβαν μέρος ήταν Ι.Τσικρικώνης, Π.Γρηγοριάδης, Χ.Καζαντζίδης, Δ.Καπέλλος, Ε.Λιάκος, Β.Ταϊπλιάδης, Π.Καλανίδης, Χ.Μποζίνης, Σ.Τοκμακίδης, Π.Κανελλοπουλος, Α.Γκούλιαν, Μ.Μακαμπί, Θ.Καπητανίδης, Μ.Βαλαβάνης, Ι.Σιγγιρίδης, Π.Παρισίδης, Δ.Παπαδόπουλος, Α.Καρούσος, Π.Γεϊτσίδου, Σ.Κωνσταντινίδης, Π.Μακρίδης, Θ.Σμιάρης, Ι.Σταυρίδης, Δ.Κατακαλαίος, Λ.Κοκκάλας, Ν.Κωστής, Π.Καπατσούλιας, Ν.Κοτασίδης, Κ.Δερματόπουλος, Κ.Αρμάγος, Γ Π.Μπιρόζης, Α.Βαγιόκας, Μ.Ξανθάκη, Π.Βασιλειάδης, Γ.Ματζαρίδης, Δ.Καβαδόπουλος, Κ.Γιαγκούδης, Κ.Σλούκας, Μ.Τριανταφυλλίδης, Γ.Σαμαρτζίδης, Ν.Καρανίκας, Π.Λασκαρίδης, Ι.Καλαϊτζής, Κ.Κουρούσης. Τ.Λούσκας,Ε.Χατζηκαλλινικίδης, Ν.Ζιγκιρίδης, Α.Βουλγαρίδης, Γ.Ναλμπαντίδης, Δ.Υφαντίδης, Χ.Σαμαράς, Μ.Αναγνωστοπούλου, Σ.Καγιαμπίδης, Γ.Κυριακίδης, Θ.Χατζόπουλος, Θ.Μηναίος, Κ.Μηναίος, Φ.Μηναίος,Π.Δημούτσης, Α.Γκάνης, Ι.Παπαϊωάννου.

Junior παίδων: (ΜΥΓΔΟΝΙΑ) Π.Καλοϊδης, Μ.Πλατής, Κ.Βογιατζής, Α.Οικονόμου, Π.Αϊδηνίδης (ΓΣΚ) Δ.Νεοχωρλής, Ν.Λουκέρης, Γ.Κοσμάς, (ΓΕΡΑΚΙΑ) Σ.Βλαχόπουλος, Α.Βανδήρας, (ΕΡΜΗΣ-Θ) Δ.Βασιλείου, Π.Τσιακαλάκης, Ι.Βύρος, Δ.Γάτος, Μ.Τσαρής, Ρ.Τσαρής, Χ.Παπαδόπουλος, (ΤΙΓ-ΔΡΑΚ) Δ.Αρβάλης, Γ.Βλησαρούλης, Κ.Χατζίνας, Δ.Καβάκης, Β.Γκαράνης, Ι.Γιαννούλας, Γ.Γιαννούλας, Δ.Καλβάκης, Β.Εμμανουηλίδης, Δ.Ζαχαρούλης, Κ.Χατζής, (ΑΟΒ) Γ.Σαββίδης, (ΦΑΛΑΓΓΑ) Κ.Δρομπουγιαννούδης, (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ) Α.Γεωργιάδης, Θ.Γεωργιάδης, Α.Στέλιος, (ΣΗΜΑΝΤΡΑ ) Μ.Μικένα, (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ) Α.Γουλιανός, (ΡΟΔΟΣ) Π.Οικονόμου, Σ.Δόντας, (ΤΡΙΛΟΦΟΣ) Α.Κουκουρίκος, Δ.Μπόσκος, (ΠΑΛ-ΑΥΤ) Δ.Μαργαρίτης,Κ.Αθανασίου ,(ΖΗΑΝΤΟ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ )Κ.Φόντας, (ΠΑΜΜΑΧΟΣ) Ε.Χατζατουριάν, (ROWER) A.Παντελέων, (ΤΑΙ-ΚΙΚ) Ι.Γεωργίου, (ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ) Γ.Παπαδόπυλος, (ΠΑΡ-ΣΥΓ) Ε.Μιχαλάρης, Β.Δαγδανέλης , (ΥΕ SAU) Ε.Παπαστεργιόπουλος, Κ.Τρουμπέτας, Α.Γιοβανίδης, (ΦΟΙΝΙΚΑΣ) Α.Παρτάλης, Ι.Τσαντεκίδης, (ΣΚΥΔΡΑ) Δ.Κουτμιρίδης, Κ.Καραντώνης, Α.Λάζος, Ι.Παπαδόπουλος, Α.Μισελίδης, (ΚΡΗΝΙΔΕΣ) Σ.Τσαυλός.

Junior Κορασίδων: (ΓΣΚ) Β.Αντζαβελίτζε, (ΜΥΓΔΟΝΙΑ) Α.Στάϊκου, Α.Αϊδηνίδου. Χ.Αϊδηνίδου, Κ.Οικονόμου, Θ.Βογιατζή, (ΣΚΥΔΡΑ) Ε.Σαϊτη, (YESAU) Χ.Λασκαρίδου, Β.Βούλγαρη, Μ.Γεωργαλά, Ρ.Νικολή, (ΕΡΜΗΣ-Θ) Μ.Σαββίδου, (ΤΙΓΔΡΑΚ) Α.Μαλάκου, (ΠΑΡ-ΣΥΓ) Ι.Βαφειάδου, Α.Λαζαρίδου, (ΦΑΛΑΓΓΑ) Ο.Τσαπκίνη.

Φωτογραφίες από την Γκαλερί: 2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο
2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο
2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο
2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο
2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο
2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο
2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο
2ο ΔΙΕΘΝΕΣ & 8ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
2ο Διεθνές & 8ο Πανελλήνιο