5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ


Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε στις 5 & 6/03/2016, το 5Ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ πολεμικών τεχνών στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολίχνης του ΔΗΜΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ στην Θεσσαλονίκη. Η διοργάνωση έγινε από τον Α.Σ.ΓΣΚ και την Ελληνική Ομοσπονδία Πολεμικών Τεχνών (Ε.Ο.Π.Τ.).

Έλαβαν μέρος 800 περίπου αθλητές και 90 σύλλογοι. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους και συνεχάρησαν από το Δήμο Παύλου Μελά ο αντιδήμαρχος περιβάλλοντος κ.Σ.Λαζαρίδης, ο αντιδήμαρχος καθαριότητας κ.Δ.Αθάνατος και ο αντιδήμαρχος αθλητισμού κ.Θ.Καπητανίδης. Πραγματοποιήθηκαν κατηγορίες σκιαμαχίας κινέζικες, κορεάτικες, γιαπωνέζικες, τεχνικών αυτοάμυνας άοπλων και με όπλα, στοχομαχίας, ημιεπαφής, ελαφράς επαφής, πλήρους επαφής, χαμηλών λακτισμάτων, ταϊλανδέζικης πυγμαχίας, μάχης ρίψεων και κλειδωμάτων και μικτής μάχης. Όλα κινήθηκαν ομαλά, με σύντομη ροή, χωρίς ταλαιπωρία και καθυστέρηση.

Οι σύλλογοι που έλαβαν μέρος ήταν, Α.Σ.DRAGON MASTER, Α.Σ.ΑΡΕΝΑ, Α.Σ.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ, Α.Σ.ΤΖΙΒΕΛΗΣ ΤΕΑΜ, Α.Σ.ΛΑΜΜΑΧΟΣ, Α.Σ.ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, Α.Σ.ΑΘΛΟΣ, Α.Σ.ΚΑΣΣΑΝΔΡΟΣ, Π.Σ.ΚΑΘΑΡΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ, Α.Σ.ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ, Α.Σ.ΜΥΓΔΟΝΙΑ, Α.Ο.ΒΟΥ ΣΟΥ ΚΒΑΝ, Α.Σ.ΔΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ, Α.Σ.ΔΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Α.Σ.Π.Τ.ΦΟΙΝΙΚΑΣ, Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ-ΚΟΡΔΕΛΙΟ,Α.Σ.ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ,Α.Σ.ΔΙΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, Α.Π.Σ.ΕΛΠΙΔΑ, Α.Σ. ΚΙΚ ΤΑΙ ΜΠΟΞΙΝΓΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ,Α.Σ.ΟΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ,Α.Σ.Κ.ΡΟΔΟΠΗΣ, Α.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ, Α.Σ.ΥΕ SAU ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ,Α.Σ.Γ.Σ.Κ.ΜΑΣΤΕΡΣ,Α.Σ.ΟΡΙΖΩΝ, Α.Σ.ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ, Α.Σ.Σ.Κ.ΟΛΥΜΠΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ, Α.Σ.ΠΑΜΜΑΧΟΝ,ΚΡΑΒ ΜΑΓΚΑ SOCIETY,Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ,Α.Σ.ΕΥΚΛΕΑΣ ΛΟΥΡΟΥ, Α.Σ.ΤΚΝ ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟ, Α.Σ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΦΑΛΑΓΓΑ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ,Α.Σ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ, Α.Σ. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ, Α.Σ.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ, Α.Σ.ΤΑΛΩΣ,ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, Α.Σ.Ν.ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ,Α.Σ.ΤΚΝΣΤΑΥΡ/ΛΗΣ, Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ, Α.Γ.Ο. ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΣΕΡΡΩΝ, Α.Σ.ΑΘΛΟΣ, Α.Σ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ,Α.Σ.ΚΙΝΕΖΟΣ, Α.Σ.ΤΡΙΛΟΦΟΥ, Ο ΣΑΜΨΩΝ, Α.Σ.ΠΥΓΜΗ, MAGMA TEAM, Α.Σ.ΓΕΦΥΡΑ, ΟΥΛΤΡΑ ΦΑΙΤΕΡΣ, Α.Σ.ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ, Α.Σ.Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΑΝΘΗΣ,Α.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ,Α.Σ.ΑΡΜΑΓΟΣ,Α.Σ.ΚΑΡΑΤΕ ΠΑΛΑΙΟΣ, Α.Σ.ΤΚΝ ΦΛΟΓΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ,Α.Σ. POWER CENTER, Α.Σ.Μ.Α.ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ, Α.Σ.GFC, Α.Σ.ΓΟΥ ΣΟΥ ΚΟΥΑΝ, Α.Σ Ο ΠΑΜΜΑΧΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ, Α.Σ.ΣΑΟΛΙΝ ΓΟΥ ΚΟΥΝΓΚ Ν.ΕΛΛΑΔΟΣ, Κ.Π.ΣΑΟΛΙΝ ΠΥΡΓΟΥ, Κ.Π.ΣΑΟΛΙΝ ΑΘΗΝΑΣ, Κ.Π.ΣΑΟΛΙΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ, Α.Σ.ΑΡΤΕΜΙΔΑ, Α.Σ.ΣΑΟΛΙΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ, Α.Σ.ΑΡΙΣΤΟΜΑΧΟΣ, Α.Σ.ΛΕΥΚΟΣ ΛΩΤΟΣ, Α.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ¨ΑΝΕΜΟΣ¨, A.Σ.ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ, Π.Σ.ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ ΤΑ ΓΕΡΑΚΙΑ, Α.Σ.SOGUN ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Π.Σ.ΕΡΕΥΝΑΣ Κ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, Σ.Φ.Α.ΑΕΝΑΗ ΚΙΝΗΣΗ, Σ.Φ.Α.ΑΜΕΣΟΤΗΤΑ, Σ.Φ.Α.ΗΡΕΜΗ ΔΥΝΑΜΙΣ, Α.Σ.ΘΩΡΑΞ, Α.Σ.ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ, Α.Σ.ΡΙΖΩΜΑΤΑ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ, Σ.Φ.Α.ΕΥΓΕΝΗΣ ΑΜΙΛΛΑ, Η ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, Η ΚΑΘΑΡΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ, Η ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ, Η ΑΠΟΤΕΣΜΑΤΙΚΗ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, Α.Σ.ΠΑΜΜΑΧΟΝ, Α.Σ.GUNG FU ΠΟΓΡΑΔΕΤΣ.

Οι σύλλογοι ήταν από την Θεσσαλονίκη, τον Λαγκαδά, Α.Βασίλειο, Σέρρες, Ξάνθη, Φλώρινα, Ξυλόκαστρο, Αθήνα, Πύργο Ηλείας, Aμαλιάδα, Κιάτο (Ν.Κορινθίας), Ν.Μουδανιά, Κασσάνδρα (Χαλκιδικής), Σήμαντρα (Χαλκιδικής), Ν.Καλλικράτεια, Σταυρό, Ν.Απολλωνία, Βόλο, Λάρισα, Βέροια, Καστοριά, Κομοτηνή, Αλβανία.

Οι εκπαιδευτές που έλαβαν μέρος ήταν Ι.Τσικρικώνης, Π.Γρηγοριάδης, Γ.Σαββίδης, Χ.Καζαντζίδης, Δ.Καπέλλος, Ε.Λιάκος,Χ.Μπαντάκ,Κ.Ντίνης,Ν.Κοφίδης,Κ.Πουντζουκίδης,Γ.Σαμαρτζίδης, Χ.Μποζίνης, Σ.Τοκμακίδης,Γ.Γραμμένος,Γ.Δρομπουλιανούδης,Σ.Κίρτσος, Γ.Τουζόζογλου, Ν.Αγαθόπουλος, Γ.Δραγούτσης,Α.Κεχαγιας,Π.Μακρίδης,Ε.Πυργέλης,Σ.Καρυπίδης,Σ.Κοκκινίδης, Φ.Φωτιάδης, Ε.Μαυρομάτη, Ι.Νεοχωρίτης, Α.Γκούλιαν, Μ.Μακαμπί,Κ.Αρμάγος, Α.Νήρας, Θ.Καπητανίδης, Π.Πέντζος,Π.Μέλλιος, Ε.Δρόσος, Δ.Γρίβας, Α.Ματζιώκας, Δ.Κυρκώστας, Σ.Γουρουτσάς, Π.Παρισίδης, Δ.Παπαδόπουλος, Γ.Κατσαούνου, Κ.Κυριακίδης, Α.Καρούσος, Π.Γεϊτσίδου, Σ.Κωνσταντινίδης, Γ.Κακοσίμ, Θ.Σμιάρης, Α.Γεροντίδης, Ι.Σταυρίδης, Δ.Κατακαλαίος, Λ.Κοκκάλας, Π.Καπατσούλιας, Σ.Τσαμουταλίδη, Θ.Αλτάνης, Α.Μπάνερ,Χ.Σπυρόπουλος,Ι.Κωστόπουλος, Ι.Βασιλόπουλος, Γ.Δελής, Κ.Γιαννακόπουλος, Κ.Αντάρη, Α.Καπάι, Μ.Σπυράκος, Δ.Καβαδόπουλος, Κ.Γιαγκούδης, Α.Κουτσογιάννης, Θ.Αετόπουλος, Ι.Αποστολίδης, Δ.Κυρκώστας, Κ.Σλούκας, Ν.Ζιγκιρίδης, Μ.Τριανταφυλλίδης, Ε.Μανουσαρίδου, Π.Λασκαρίδης, Ι.Καλαϊτζής, Κ.Βλαχάκης, Σ.Τζιβελής, Σ.Ελευθεριάδης, Σ.Πρώιος, Κ.Πουντζουκίδης, Μ.Τριανταφυλλίδης, Σ.Τζιβελής, Κ.Ευρυβιάδης, Π.Χατζόπουλος, E.Λιάκος, Κ.Πουντζουκίδης, Α.Σαξώνης, Σ.Κοκκινίδης, Δ.Αναστασιάδης, Δ.Υφαντίδης, Ι.Παπαιωάννου, Γ.Κοκκινίδης, Λ.Κουρούλι, Σ.Μιτσικολάβας,Σ.Ελευθεριάδης, Α.Βουλγαρίδης, Α.Γκάνης.





Φωτογραφίες από την Γκαλερί: 5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο
5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο
5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο
5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο
5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο
5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο
5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο
5ο ΔΙΕΘΝΕΣ  & 11ο ΠΑΝΕΛΛΗNIO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
5ο Διεθνές & 11ο Πανελλήνιο